نگاهی به خانواده GeForce 700M انویدیا


هنگامی که انویدیا در ابتدای سال کارت گرافیک GeForce GTX Titan را رونمایی کرد، می دانستیم که انویدیا تصمیم ندارد تمام زورش را در همان ضربه اول قرار دهد. و البته سخت افزاری را که با بالاترین قدرت ممکن و با قیمت بالا رونمایی کرد، همه چیز این شرکت نبود. 

اکنون نوبت به خانواده GeForce 700M رسیده تا نبرد را در کنار نوت بوک های قهرمان بازار ادامه دهند. این غول ها قرار است تحت نام 750M و 745M و 740M و 735M و 720M در سال جاری وارد بازار شوند. 

14 فروردین 1392 , 12:27
0

عینک گوگل، چشم هوشمند نابینایان می شود


یکی از توسعه دهندگان در حال ساخت ابزاری است که به افراد نابینا کمک کند تا به وسیله دوربین این عینک و یک تکنولوژی تبدیل تصویر-به-صدا که شبیه سونار ( فناوری صوتی برای موقعیت یابی اشیای پیرامون است که در زیردریایی ها استفاده می شود. ) عمل می کند، بتوانند موقعیت مکانی وسایل اطراف خود را متوجه شوند .

4 فروردین 1392 , 12:33
0

GeForce GTX TITAN، سریعترین کارت گرافیک دنیا

شرکت انویدیا کارت گرافیک NVIDIA GeForce GTX TITAN را رسما معرفی کرد، کارت گرافیکی که به گفته انویدیا دارای سریعترین GPU موجود برروی زمین می باشد. این کارت گرافیک برای استفاده در سیستم های گیمینگ طراحی شده است.

4 اسفند 1391 , 20:31
0

سلولهای خورشیدی دایره ای

سلول ها و صفحات خورشیدی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند، برای حداکثر کارایی و جذب انرژی باید رو به خورشید و در جهت تابش مستقیم اشعه آن قرار گیرند. اما یک شرکت ژاپنی با رویکرد هوشمندانه جدیدی، دست به تولید میکرو سلول های کروی زده است که می توانند اشعه های خورشید را در هر جهتی مهار کرده و جذب نمایند.

سلول های خورشیدی مسطحی که ما معمولا بر روی سطوح یا سقف ها می بینیم، به گونه ای نصب می شوند که در بخشی طولانی تری از روز کارایی بهینه ای داشته باشند. و شکل قرار گیری آنها به گونه ای است که بیشترین نور مستقیم را در طی روز دریافت کنند. البته برخی از آنها هم بر روی سطوح موتور دار متحرکی نصب می شوند که پنل خورشیدی را به سمت نور آفتاب می چرخاند، که این خود مقداری از انرژی برق تولید شده را دوباره هدر می دهد.

اما سلول های Sphelar شرکت کیوسمی از دسته ای گوی کوچک استفاده می کنند که اشعه خورشید را بدون توجه به جهت تابش آن جمع آوری می کند. پس علاوه بر نور مستقیم خورشد، آنها می توانند نوری که از محیط اطراف هم بازتابیده شده و به آنها می رسد را دریافت و ذخیره کنند. در نتیجه قابلیت تبدیل انرژی آنها بسیار موثرتر از پنل های مسطح است. جالب تر اینکه آنها می توانند بر روی سطوح ناهموار و منحنی هم نصب شوند و در ابزارهایی چون موبایل و تبلت هم قابل استفاده خواهند بود.


sphelar-spherical-solar-cells-2.jpg15 اسفند 1390 , 09:15
0


۵۰ موس عجیب

۵۰ موس عجیب که مانندشان را ندیده اید!

نقش موس به عنوان یک ابزار اساسی برای کار با کامپیوتر بر هیچ کس پوشیده نیست. برای خواندن این متن در نارنجی شما روی آن کلیک کرده اید و اکنون در حال اسکرول به بالا و پایین هستید. هنگام کار با کامپیوتر شما وابستگی زیادی به موس دارید. ۲۰ سال قبل این وابستگی ۱۰۰ درصد بود (اگر موس نداشتید نمی توانستید با کامپیوتر کار کنید.)، ۵ سال قبل وابستگی ۸۰ درصد بود و اکنون این مقدار به کمتر از ۵۰ درصد افت کرده است. علت این افت، پیدا شدن تاچ پد و سایر سطوح لمسی بوده است. اما طراحان همچنان با جدیت در حال کار روی موس ها هستند. زیر آنها در نرم افزارهای طراحی مانند فوتوشاپ و... بسیار بهتر و سریع تر عمل می کنند.

برای دیدن ادامه تصاویر به ادامه مطلب بروید.

28 دی 1390 , 15:01
1

چرا حروف روی کیبورد به صورت الفبایی چیده نشدن ؟

بعضی چیزها اینقدر دیگه وارد زندگی ما شدن که ما دیگه به عجیب و غریب بودنشون عادت کردیم، در حالی که به این سادگی هم که ما فکر میکنیم نیست.
یکی دیگه از چیزهایی که بهش عادت کردیم بدون اینکه بدونیم چرا اینجوریه، ساختار چیده شدنه حروف روی کیبورده. تا حالا فکر کردین که چرا حروف روی دکمه های کیبورد به صورت الفباییشون نیستن و به قولی به صورت QWERTY هستن ؟

9 دی 1390 , 03:05
3